Windsor Chess Challenge

Tuesday February 28th, or Wednesday March 1st, 2017


Go to Chess Challenge Homepage

Go to 2017 School Standings

Go to Windsor Chess Homepage

2017 Medal Winners

These are the medals that should have been given.
With 45 volunteers giving out medals, I'm sure mistakes were made. For full medal rules, click here


Click on a heading to change the order of the list

Medal Name day section school
Bronze Abadjian, Alex TUE 2A First Lutheran
Gold Abadjian, Aram TUE 4E First Lutheran
Bronze Abuhamda, Eyas WED 3A Dougall
Bronze Afonson, Ethan WED 4F Suzuki
Silver Ahmad, Bilal WED 8E Bellewood
Bronze Ahmadi, Mohammad WED 7I Glenwood
Silver Akinlaja, Ayomide TUE 5A Ste Cecile
Gold Akinlaja, Ayotunde TUE 8A Ste Cecile
Silver Ali, Arsalaan TUE 8D West Gate
Silver Alionte, Stefan TUE 5H Tecumseh Vista
Gold Almas, Nida WED 8G Southwood
Bronze Alton, Cole WED 2B Suzuki
Gold Andrade, Mason TUE 3C Lakeshore Discovery
Bronze Apollonio, Michael WED 6E L A Desmarais
Gold Arora, Sat TUE 8B Talbot Trail
Silver Asemota, Osa TUE 7A First Lutheran
Silver Avolio, Christian TUE 8D Christ the King
Gold Ayala Gonzales, Genero TUE 6F Queen Victoria
Silver Babic, Gabby WED 6E St Anne
Bronze Barnewall, Ethan WED 3D Gore Hill
Silver Barrette, Gabe TUE 7E Saint-Ambroise
Gold Basinet, Keegan WED 5G Coronation
Silver Bastien, Joshua WED 8D Holy Cross
Gold Bergen, Owen WED 3D Kingsville
Gold Blake, Quintin TUE 4D St John Vianney
Silver Bondy, Jacob WED 8B McWilliam
Bronze Bouchard, Fitz TUE 4H St Rose
Silver Boulanger, Brayden WED 8C LaSalle
Bronze Braga, Julianna WED 7D Vanier
Bronze Bratic, Aleks WED 8F Giles
Gold Bratic, Stefan WED 6D Giles
Bronze Bresolin, Robin WED 8F Holy Cross
Gold Broadfoot, Carter TUE 3E St Rose
Bronze Brouerius van Nidek, Jared WED 8H Southwood
Gold Bui, Alan WED 5B A21
Gold Bulmer, Noah WED 7F Princess Elizabeth
Silver Butler, Nathaniel TUE 7F Sandwich West
Bronze Cai, Shannon WED 7I Dougall
Bronze Cain, Trevon WED 5F Giles
Bronze Callow, Coleton WED 3A Hetherington
Bronze Callueng, Domenic WED 5G St Anne
Gold Campbell, Aiden TUE 5A Ste Marguerite D'Youville
Bronze Carey, Quinn WED 7I Suzuki
Silver Caro, Daniel TUE 6C St Peter
Gold Caro, Lucas WED 8G Holy Cross
Bronze Caro, Nicholas TUE 8G St Peter
Bronze Cats, Anabelle TUE 5F Christ the King
Gold Chaganti, Tesko WED 4B Southwood
Silver Cheema, Rehat TUE 4A Talbot Trail
Silver Chen, Rayton WED 6A Southwood
Bronze Chensse, Mason WED 5E Giles
Gold Chensse, Max WED 7D Giles
Bronze Chitte, Sneha WED 5G Bellewood
Silver Cho, Justin TUE 7B First Lutheran
Silver Cipkar, Ryan TUE 4E Malden
Gold Clifford, Connor TUE 4H St Mary
Bronze Cook, Brett TUE 5B Talbot Trail
Silver Cook, Max TUE 2A Talbot Trail
Bronze Corlett, Matteo WED 8H Cardinal Carter
Gold Cote, Aaron TUE 3D Tecumseh Vista
Bronze Cristofanilli, Anthony TUE 7D St John Vianney
Gold Cui, Kevin TUE 8D Talbot Trail
Bronze Curtis, Brody TUE 5D Ste Therese
Silver Cyrenne, Cole WED 7I Beaton
Gold Dam, Jacob WED 6C Dougall
Gold DaMarla, Rishi TUE 6B Ste Cecile
Silver Davis, Adam TUE 4C St William
Gold Dawson, Matthew WED 3C Suzuki
Gold Diemer, Carson WED 5H Gosfield North
Gold Douglas, Albert WED 6E Glenwood
Bronze Draper, Brady WED 8E LaSalle
Silver Drouillard, Gavin TUE 4F Malden
Silver Dube, Nicholas WED 7F Mgr Augustin Caron
Silver Duong, Eric WED 4F Dougall
Silver Eccles, Cameron TUE 6E St Rose
Bronze Eccles, Stephanie TUE 3A St Rose
Silver Ekanayake, Aneesha TUE 8E Talbot Trail
Gold Etikala, Sai WED 4C Southwood
Bronze Evans, Warren WED 4D Hetherington
Bronze Evon, Elizabeth TUE 5B Sacred Heart
Bronze Fan, Jun WED 5H Bellewood
Gold Farkas, Jezzel WED 6F St Anne
Silver Farnukh, Selenna TUE 8C Marlborough
Gold Ferro, David TUE 6I St John Vianney
Gold Forshaw, Rose TUE 7B Saint-Ambroise
Bronze Fraser, Jack TUE 6B Ste Marguerite D'Youville
Silver Fung, Steven WED 8C McWilliam
Bronze Gadzovski, Natalia WED 8H Coronation
Silver Gagnier, Athan TUE 7B Sandwich West
Gold Gaisinsky, Adam WED 8A A21
Gold Gaisinsky, Jacob WED 5C A21
Gold Gaur, Shivan TUE 8G Talbot Trail
Gold Gelinas, Cody WED 8G Giles
Silver Geloso, Giuliano TUE 4B St Peter
Bronze Ghemraoui, Yahia WED 6G Al-Hijra
Silver Gignac, Nate TUE 7C Christ the King
Gold Ginn, Alexander TUE 4D Sandwich West
Silver Girard, Ryan WED 3B Southwood
Bronze Graziano, Evan WED 7E LaSalle
Gold Green, Preston TUE 5D Sandwich West
Gold Grossi, Nico TUE 3B St Rose
Silver Gudimella, Vaishnavi WED 7B Glenwood
Silver Gudimella, Veerarghav WED 2A Glenwood
Silver Gupta, Pratham TUE 7D Ste Cecile
Bronze Guthrie, Seth TUE 6A Malden
Bronze Haddad, Leander TUE 5E St Gabriel
Bronze Haffar, Carl WED 7I Mgr Augustin Caron
Silver Hahn, Max TUE 1A Sandwich West
Silver Haidar, Ibrahim WED 7G Roseland
Silver Hamdan, Mohammed TUE 8D Marlborough
Silver Hamlin, Ray WED 8F Corpus Christi
Silver Hammad, Razan TUE 4A Saint-Edmond
Silver Han, Daniel TUE 6I Talbot Trail
Bronze Han, Jimmy WED 5B Bellewood
Bronze Hassan, Asfi TUE 6E Marlborough
Silver He, Nathan TUE 3A Mgr Jean Noel
Silver Hearn, Melody WED 4D Bellewood
Bronze Hebert, Colin TUE 6B Malden
Bronze Holland, Jack TUE 5E Sacred Heart
Gold Hong, Jaden WED 8B Dougall
Bronze Hong, Jestin WED 1B Dougall
Bronze Hooper, Grady TUE 6G St Pius X
Silver Hope, Ryan TUE 5F St Gabriel
Silver Hossain, Tanzin TUE 8G Marlborough
Silver Hu, Calvin WED 2A Dougall
Silver Hu, Emily WED 7D Giles
Gold Husi, Drini WED 8H Herman
Bronze Ioanidis, Zachary TUE 7A Sandwich West
Silver Ismail, Miraj WED 8D Northwood
Gold Jahn, Ezra TUE 5I Malden
Gold Jasniewicz, Karol WED 5H Mgr Augustin Caron
Silver Jing, Henry WED 3A Notre Dame
Bronze Jones, Dorsey WED 8A Princess Elizabeth
Silver Joseph, Kaden WED 7B Suzuki
Gold Joseph Benner, Savio TUE 5B O.L. of Mount Carmel
Gold Joudikis, Kira TUE 8A Sacred Heart
Silver Juodikis, Kaden TUE 6A Sacred Heart
Gold Kaber, Faaris TUE 5E Talbot Trail
Bronze Kapoor, Arjun TUE 6A Ste Cecile
Bronze Kapoor, Vikas TUE 1A Ste Cecile
Bronze Kavanaugh, Abby TUE 6F Christ the King
Gold Kepran, Max WED 7G Vanier
Gold Khath, Aaron TUE 3E Talbot Trail
Bronze Kim, David TUE 5A Saint-Michel
Bronze Kivell, Jack TUE 4G Queen Victoria
Silver Klay, Jonah WED 1B Herman
Gold Koostra, Nate WED 2A Bellewood
Silver Kotevski, Andrew WED 8H Corpus Christi
Gold Kriemadis, Noah TUE 4A St Gabriel
Gold Krishnamohan, Jathushan WED 7C Suzuki
Bronze Krohn, Kayleb TUE 3B Lakeshore Discovery
Silver Kumar, Alok WED 4E Southwood
Silver Kuo, Webster TUE 8C Sandwich West
Gold Lariviere, Wen Shi TUE 4B Saint-Edmond
Silver Latour, Connor TUE 4F Holy Name
Bronze Lau, Dereck WED 7A LaSalle
Gold Lavoie, Julien TUE 2A Ste Therese
Bronze Le, Emily WED 5D Glenwood
Bronze LeBlanc, Joel WED 4B Mgr Augustin Caron
Bronze Ledrew, Trent TUE 6E St William
Bronze Li, Helen WED 4E Eastwood
Gold Li, Jack TUE 7F Ste Cecile
Gold Li, Yang WED 8I Eastwood
Gold Liu, Terance WED 1A Bellewood
Gold Locham, Divjot TUE 3A Talbot Trail
Bronze Look-Kan, Ben WED 6B Southwood
Bronze Lozon, Riley TUE 5H St John Vianney
Bronze Luo, Gordon WED 3A Bellewood
Silver Maadi, Jonah TUE 5I St John Vianney
Silver MacDonald, Liam TUE 1A Sandwich West
Bronze MacKinnon, Kendra TUE 4G Malden
Bronze MacLean, Evan WED 6F Giles
Gold Makarczyk, David TUE 7A Assumption
Gold Mao, Elliott WED 6G Giles
Gold Marcelloni, Jacob TUE 4F First Lutheran
Gold Marchand, Dylan WED 3C Gore Hill
Silver Marcuzzi, Rino TUE 7E Christ the King
Silver Masonovich, Max TUE 5C St Pius X
Gold Masse, Wade WED 8C Dougall
Gold Mastronardi, Nathan TUE 5F Tecumseh Vista
Silver Mayer, Isaac WED 6C Mgr Augustin Caron
Silver Mazurek, Trevor TUE 6H St Rose
Bronze McCubbin, Graeme TUE 5I Saint-Ambroise
Bronze McMannus, Rory TUE 8A Ste Marguerite D'Youville
Bronze Meng, Jesse TUE 5A Sandwich West
Silver Mickle, Gavin TUE 3D Lakeshore Discovery
Silver Miletic, Andrew TUE 7C St John Vianney
Bronze Miloyevich, Maksim TUE 5A Tecumseh Vista
Silver Mohieddin, Yamen WED 7G Al-Hijra
Silver Morin, Justin TUE 6I Saint-Michel
Bronze Morvay, Caleb TUE 2A Ste Ursule
Bronze Moses, Mac TUE 5D Marlborough
Silver Mottillo, Lilliana TUE 3D Christ the King
Silver Mucaki, Nicholas WED 7F St Christopher
Gold Mugunthan, Vaamanan TUE 5G Talbot Trail
Bronze Murgic, Luca TUE 1A Ste Cecile
Silver Mustac, Marlena WED 8I Holy Cross
Silver Naccarato, Gianni TUE 8B Christ the King
Silver Naccarato, Joseph WED 5A Holy Cross
Silver Nadeem, Abdullah WED 8I Southwood
Gold Nantais, Michael TUE 8F St Pius X
Gold Ngo, Anwone WED 7A Dougall
Silver Nguyen, Adam TUE 8C Christ the King
Gold Nguyen, Cynthia WED 8G L A Desmarais
Bronze Nguyen, James WED 7C Glenwood
Silver Nguyen, Minh WED 8D Glenwood
Silver Nikita, Jack WED 6A Gosfield North
Bronze Obatusa, Eniola TUE 3E Christ the King
Gold Odrcich, Evan WED 4C Mgr Augustin Caron
Bronze Oliverio, Marco TUE 6D Sandwich West
Gold Ouellette, Alex WED 6B St Christopher
Silver Owen, Caleb WED 7E Giles
Silver Pagidi, Abhinav TUE 4B Talbot Trail
Silver Pagidi, Anirudh TUE 3C Talbot Trail
Bronze Palameta, Matthew TUE 4G St John Vianney
Bronze Palanacki, Jameson WED 7C Maranatha
Gold Palanca, Giuliano TUE 5C Ste Marguerite D'Youville
Gold Pan, Thomas WED 4F Bellewood
Silver Pancito, Alexa-Jazz TUE 7F Saint-Edmond
Silver Parent, Noa TUE 5D Tecumseh Vista
Bronze Patcas, Giovana WED 5F L A Desmarais
Silver Patel, Aditya TUE 6G Queen Victoria
Bronze Pawluk, Gavin WED 8H L A Desmarais
Silver Pepper, Kaitlyn TUE 4G Tecumseh Vista
Gold Periappuram, Moira WED 7B St Anne
Gold Peters, Steven TUE 8E St Peter
Silver Pham, Ricky WED 7C St Anne
Gold Pickle, Eliana TUE 4D Ste Marguerite D'Youville
Bronze Polachok, Neil TUE 3C St Rose
Silver Popescu, Paula TUE 6D Ste Marguerite D'Youville
Bronze Porcellini, Gwen WED 6G St Anne
Silver Pottle, Tristan WED 4B St Anthony
Gold Raoux, Andrew WED 5E Southwood
Bronze Raymond, Aidan WED 5C St Anne
Gold Reed, Michael TUE 7C Sandwich West
Gold Renard, Christopher TUE 7E St John Vianney
Bronze Rennert, Mateo TUE 5H St Peter
Silver Rino, Tyler WED 8D Cardinal Carter
Gold Ripley, Noah WED 4A Home schooled
Gold Ripley, Sam WED 3B Home schooled
Bronze Rivard, Heather WED 4D Mgr Augustin Caron
Silver Robillard, Lance TUE 3D Ste Therese
Silver Roncone, Kiara WED 8B St Anne
Gold Root, Ethan TUE 6F St John Vianney
Bronze Saad, Jordan TUE 6H St William
Bronze Saad, Joshua WED 8E Cardinal Carter
Bronze Samhat, Mohamad WED 6F Roseland
Silver Samoila, Lukas WED 6C A21
Silver Sampang, Sean WED 5D St Anne
Bronze Sandhu, Dilraj TUE 5C Sandwich West
Silver Sanghera, Komal WED 8A Eastwood
Bronze Sasso, Jesse WED 6G L A Desmarais
Bronze Schooley, Kasey WED 5E Kingsville
Bronze Sepulveda, Samara WED 3C Bellewood
Gold Sharma, Praagney WED 4D Southwood
Silver Sharman, Rhys TUE 5B Malden
Silver Sheehy, Connor WED 5C King Edward
Silver Shen, Elvin WED 4A Southwood
Gold Siblani, Karim TUE 5E Tecumseh Vista
Bronze Sim, Aiden WED 3B St Anthony
Silver Sim, Ashton WED 5G St Anthony
Bronze Simic, Marko TUE 8F Talbot Trail
Bronze Simon, David TUE 7D Marlborough
Silver Singh, Jodhbir TUE 6C Tecumseh Vista
Bronze Skurvidas, Daniel TUE 5H Mgr Jean Noel
Bronze Soave, Alex TUE 6E St John Vianney
Bronze Speal, Isabella WED 1A Herman
Gold Spidalieri, Chase TUE 4G Holy Name
Bronze Stamadiatis, Marc TUE 4E Ste Marguerite D'Youville
Gold Stavropoulos, Alexander TUE 1A Sandwich West
Gold Stokowski, Kamil WED 8D St Anne
Gold Stresman, Ben TUE 6H First Lutheran
Gold Sun, Eric WED 5E Central
Gold Talelli, Giano WED 5F Southwood
Gold Talukdar, Rohan WED 8E Central
Silver Tang, Andrew WED 6F Dougall
Silver Tang, Jacky WED 5F McWilliam
Gold Tao, Kaitlyn TUE 4C Mgr Jean Noel
Gold Taylor, Aiden WED 2B Suzuki
Silver Taylor, Joshua WED 6D St Christopher
Bronze Thang, Michael WED 5G McWilliam
Silver Thomas, Zack TUE 7B Ste Marguerite D'Youville
Bronze Tieu, Eric WED 8F Roseland
Gold Trachy, Joseph TUE 6E Ste Marguerite D'Youville
Silver Tran, Alden TUE 8D O.L. of Mount Carmel
Silver Tran, Nathan TUE 6I O.L. of Mount Carmel
Bronze Trudelle, Calvin TUE 5G St Pius X
Silver Uppot, Yash WED 6C Southwood
Bronze Varga, Dryden TUE 5I Sandwich West
Gold Varghese, Jaden WED 7E St Anne
Gold Veldhuis, Declan TUE 6D Malden
Gold Vince, Drennan TUE 6C Saint-Michel
Silver Vollans, Jack TUE 4C St Gabriel
Silver Wang, Banghao TUE 8E Sacred Heart
Gold Wang, Terry WED 6G Southwood
Gold Way, Corey TUE 7D Stella Maris
Gold Wei, Harry WED 3D Bellewood
Bronze Williams, Matias WED 6D King Edward
Silver Wilson, Noah WED 5B Giles
Gold Wong, Lucas WED 1B Bellewood
Bronze Wright, Aiden WED 8H Centennial
Silver Wu, Jerry WED 5A Maranatha
Gold Xie, Daniel WED 7I Roseland
Silver Xu, Leo TUE 5G Sandwich West
Silver Yacoub, Luke TUE 1A Ste Cecile
Gold Yang, Jude WED 1A Bellewood
Bronze Yang, Samuel WED 4A Maranatha
Gold Yasarlar, Emre WED 6B Giles
Bronze Ye, Sarah WED 4C Ascis Achievement
Gold Yim, Justin TUE 5H First Lutheran
Gold Yim, Warren TUE 4H First Lutheran
Bronze Young, Alexander WED 5F St Anne
Bronze Youssef, Hadi TUE 8A Begley
Bronze Yu, Qinfeng WED 5C Bellewood
Gold Yuan, Daniel WED 3A Bellewood
Gold Yuan, Kevin WED 5D Bellewood
Bronze Zafar, Abdullah TUE 8B Begley
Silver Zagas, Michael WED 7A Vanier
Gold Zaid, Daniyal TUE 6A Talbot Trail
Gold Zaid, Shameer TUE 8C Talbot Trail
Gold Zaidan, Rami WED 6A Giles
Gold Zhang, Kevin WED 8F Glenwood
Gold Zhang, William TUE 3B Mgr Jean Noel
Gold Zhang, Yizhou TUE 8F Sandwich West
Gold Zhou, Madison WED 4E Bellewood
Gold Zhu, Max WED 5A Bellewood
Silver Zhu, Victoria WED 2B Bellewood
Gold Zupanic, Luka TUE 6G St John Vianney